Pedagogi Siguldā veido Arduino robotus

Printer-friendly version
Pirmdiena, 14.augusts, 2017
No 7.līdz 9.augustam Siguldā norisinājās nebijušas mācības eTwinning skolotājiem "Robotika un modernās tehnoloģijas eTwinning projektos". Tās vadīja mehatronikas entuziasts, Siguldas pilsētas vidusskolas skolotājs Edgars Bajaruns un pasaulē lielāko robotikas sacensību “Robotex 2016” pirmās vietas ieguvējs Andris Jenerts.
 
Ideja par šāda veida mācībām radās pavasarī, kad 3D nodarbībās atklājās, ka Siguldā ne tikai aktīvi izmanto 3D modeļus, bet arī veido Arduino robotus. Zinot, ka eTwinning skolotāji vienmēr interesējas par jaunām tehnoloģijām, eTwinning Nacionālais atbalsta dienests nolēma organizēt mācības. Tajās piedalījās fizikas, informātikas, mājturības un dabaszinību skolotāji no dažādām Latvijas skolām. 
 
Pirmās divas dienas skolotāji rūpīgi strādāja pie Arduino robotu konstruēšanas. Lai to veiksmīgi varētu izdarīt, katram skolotājam bija sagatavota kaste ar nepieciešamajiem materiāliem, kurā ietilpa prototipēšanas plate, Arduino Nano mikrokontrolieris, rezistori, diodes, sensori, baterijas, pogas, pults un citi sīkumi. Kad vadiņi pareizi sasprausti, riteņi pievienoti, robota kustības jāieprogrammē ar Arduino programmas palīdzību. Liels bija skolotāju prieks, kad neskatoties uz tehniskiem šķēršļiem un neveiksmēm, robotiņi kustējās – ar pults vadību tos varēju vadīt uz visām pusēm! Nodarbību vadītāji izveidojuši rokasgrāmatu, kurā soli pa solim parādīts, kā uzbūvēt robotu. Noteikti ieskaties, ja tevi šī tēma interesē un pats vēlies pamēģināt šādu robotu izveidot!
 
Lai savas iegūtās zināšanas varētu nodot skolēniem un tās veiksmīgi integrēt mācību stundās, mācību otrajā dienā skolotāji apguva metožu moduli. 
 
Trešajā mācību dienā skolotāji sīkāk apguva projektu metodi un plānoja paši savus eTwinning projektus. Rezultātā uzsākti 9 nacionālie eTwinning projekti, kurā skolotāji plāno veidot gaisa kvalitātes kontroles robotiņus, termometrus, lai pētītu skolas mikroklimatu, tādā veidā skolēniem ļautu pašiem iemācīties konstruēt Arduino robotus. 
 
 
Galerija: