Pieejams video ieraksts no eTwinning vebināra par prezentāciju veidošanu un koplietošanu tiešsaistē

Printer-friendly version
Ceturdiena, 27.februāris, 2014
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros 2014.gada 26.februārī rīkoja bezmaksas vebināru par prezentāciju veidošanu un koplietošanu tiešsaistē. Vebināra ierakstu varat noskatīties arī šeit
 
Vebināra apmeklēja vairāk nekā 100 dalībnieki. Tajā eTwinning vēstniece L.Kraukle demonstrēja dažādus tiešsaistes rīkus par prezentāciju veidošanu un koplietošanu. Vebinārā tika apskatīti šādi tiešsaistes rīki – foto koplietošana tiešsaistē (Picture trail, Photosnack), prezentāciju veidošana tiešsaistē (eMaze), prezentāciju koplietošana tiešsaistē (Slideboom. Slideshare) un citi. Esam priecīgi, ka dalībnieki aktīvi līdzdarbojās – komentēja notiekošu, kā arī uzdeva jautājumus par sev interesējošām tēmām saistībā ar prezentāciju rīkiem un to izmantošanu starptautiskajos projektos. Nākamais eTwinning vebinārs notiks 2014.gada 26.martā par dažādu tiešsaistes sadarbības rīku izmantošanu projektos un mācību darbā. Reģistrācijas anketa un sīkāka informācija tiks publicēta mūsu tīmekļa vietnē tuvākajā laikā. 
 
 
Sekojot jaunākajām tendencēm izglītībā, 2013.gadā eTwinning Latvijā uzsāka skolotāju profesionālās pilnveides apmācības tiešsaistē. eTwinning dalībniekiem bija iespēja piedalīties tiešsaistes kursā „IKT rīki mācību procesā un eTwinning projektos” (F.Sarcevičs, A.Sviklis, G.Sarcevičs), kā arī tiešsaistes kursā „Starptautisko projektu organizēšana izglītības iestādēs" (E.Sarva, L.Millere). Tiešsaistes kurss ir apmācību cikls tiešsaistē, kura ietvaros notiek vairākas tiešsaistes nodarbības par konkrētu tēmu, kā arī paredzēti patstāvīgie darbi un dalībnieki pēc veiksmīgas kursa pabeigšanas saņem apliecību. 
 
Papildus tiešsaistes kursiem no šī gada janvāra eTwinning Latvijā uzsāk jaunu tiešsaistes apmācību veidu – vebinārus par dažādām tēmām, kas saistītas ar informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izmantošanu mācību darbā un eTwinning projektos. Atšķirībā no tiešsaistes kursa, kurā paredzēts nodarbību cikls, eTwinning vebinārs ir īss, informatīvs seminārs tiešsaistē (1-1.5h) par konkrētu tēmu. Lai piedalītos vebinārā nav nepieciešama iepriekšēja pieredze eTwinning vai sagatavošanās. Plānots, ka šādi vebināri notiks reizi mēnesī, katra mēneša pēdējā trešdienā. Plānots apskatīt dažādas tēmas, sākot no dažādu IKT rīku izmantošanas mācību darbā līdz pieredzējušu eTwinning vēstnieku dalīšanos pieredzē eTwinning projektu īstenošanā. 
 
 
Tagi: